Rozmnażaniem angor powinni zajmować się tylko hodowcy mający duże doświadczenie w zakresie rozmnażania fretek, gdyż jak już zostało wspomniane wcześniej, większość samic angor nie produkuje mleka lub produkuje go zbyt mało i o złej jakości, więc jest bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że samica nie będzie w stanie wykarmić maluchów, więc będą one skazane na śmierć głodową.
Nigdy nie należy rozmnażać samicy angory bez zachowania minimum „ostrożności”. Dlatego jest absolutnie konieczne, aby mieć dla krytej samicy angory, co najmniej jedną a najlepiej dwie mamki, które urodzą w tym samym czasie co angora. Ważne jest, by maluchy samicy angory były w tym samym wieku, co maluchy mamek, aby mogły korzystać z ich mleka, które różni się składem, zależnie od stopnia rozwoju potomstwa. Jako mamki najlepsze są samice młode, ale mające przynajmniej raz maluchy, aby mieć pewność, że:
- nie odrzucą młodych
- będą potrafiły opiekować się maluchami
- same nie mają problemów z laktacją
Najlepszą alternatywą, aby dochować się angorek, jest krycie samicy półangory – angorą, lub półangory – półangorą.
Przy rozmnażaniu angor jeszcze większą uwagę, niż przy rozmnażaniu standardów, należy zwrócić na pochodzenie, aby nie doprowadzić do inbredu.
Maluszki angorki są łatwo rozpoznawalne – mają zniekształcony nosek, są łyse i widać ich kolor…
…
by: Alessia Tati, Angela Maran
tłumaczenie: Eva
korekta: Ana
foto:
1) ferrett vendetta
© All rights reserved or Some rights reserved, publikacja powyższych zdjęć wymaga zgody autorów
źródło:
1) Ferret Vendetta*It
2) Wildcats Ferrets*Fr
…
Dodaj komentarz